Посольство України в Малайзії

Київ 08:45

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Малайзією

Посольство вживається заходів з метою активізації роботи за напрямом гуманітарного співробітництва.

Зокрема, у рамках заходів щодо вшанування 85-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу»,Посольством спільно з провідним ВНЗ країни перебування, Університетом Малайя було продовжено до 19 січня 2018 року роботу фотовиставки «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», яку було відкрито в листопаді 2017 року в арт-галереї Університету за участі Посла, професора, доктора історичних наук Атаули Богдана Копанського, а також представників дипкорпусу Куала-Лумпуру, керівництва, студентів та аспірантів Університету, членів Української культурної асоціації та української громади Малайзії.

Посольство на постійній основі проводить активну роботу з метою якомога ширшого залучення української громади в Малайзії до подій, пов’язаних з історією та культурою України.

Так, співробітники Посольства, члени сімей та українська громада Малайзії 17 листопада 2018 року приєднались до проведення всесвітньої акції з метою вшанування жертв Голодомору «Запалімо свічку пам’яті». З огляду на те, що проведення цьогорічної акції присвячено пам’яті дітей, учасники акції зачитали імена 85 померлих від Голодомору дітей зі списку мільйонів, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання і запалили свічки.

В свою чергу, один із засновників Української культурної асоціації, громадянин Малайзії д-р Мугунтан Муруган ініціативно створив мобільний додаток «Holodomor», основна ідея якого полягає у залученні за принципом міжнародної акції «Година Землі» людей із різних куточків світу до проведення «хвилини мовчання». Додаток містить годинник зі зворотнім відліком до попередньо встановлених дати та часу проведення акції, а також відповідні фото-матеріали, доступні до перегляду у будь-який час. Крім того, він дозволяє відслідковувати завантаження за географічним принципом, та, відповідно, кількість користувачів за країнами, які потенційно долучаться до акції. Такий додаток міг би стати сучасним інструментом, який допоможе не лише поширити інформацію про трагічну сторінку історії українського народу в глобальному вимірі, але й залучити молодь та активних користувачів мобільних пристроїв до відповідних заходів.

Перспективним напрямком українсько-малайзійського співробітництва залишається туризм. З кожним роком ця галузь відіграє все більшу роль у посиленні загальнолюдських контактів між країнами. Проте кількість українських туристів, які відвідують Малайзію, значно більша, аніж малайзійських в Україні. Чисельність туристів з України вже зараз перевищує 15000 осіб на рік, проти 300 громадян Малайзії (станом на грудень 2018 р., які оформили візи в України через ПУ в Малайзії). Україні і Малайзії важливо підписати договір про співпрацю у сфері туризму, який потенційно може стати повноцінною правовою базою для розширення співробітництва у цій галузі.

Робота Посольства з українською громадою в Малайзії.

Українська громада в Малайзії є мало чисельною (станом на грудень 2018 року на консульському обліку Посольства України в Малайзії перебуває 85 громадян, з них 13 дітей), за неофіційними даними, в Малайзії проживають до півтисячі українців, в основному жителі столиці, м. Куала-Лумпур.

Більшість представників української громади походять з м. Київ, а також з Київської, Вінницької, Дніпропетровської, Харківської та західних областей України. Останнім часом збільшилась кількість громадян із східних областей України. В основному громадяни України, які перебувають у Малайзії, працюють у сфері послуг та ІТ. Представники закордонних українців серед діючих політиків, урядовців, депутатів, діячів культури та мистецтва тощо, відсутні.

За координації та підтримки Посольства, у 2017 році Міністерством внутрішніх справ Малайзії було офіційно зареєстровано громадську організацію «Українська культурна асоціація». Згідно зі Статутом, головною метою Асоціації є згуртування українців-мешканців Малайзії та просування інтересів України на культурно-гуманітарному напрямку.