Посольство України в Малайзії

Київ 08:46

Політичні відносини між Україною та Малайзією

Дипломатичні відносини встановлено 3 березня 1992 року.

Посольство України в Куала-Лумпурі розпочало діяльність у серпні 2002 року.

Глава дипмісії: Надзвичайний і Повноважний Посол України в Малайзії Нечитайло Олександр В’ячеславович.

Посольство Малайзії в Україні розпочало діяльність у вересні 2004 року.

Глава дипмісії: Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії Дато Раджа Різа бін Раджа Заіб Шах.

Двосторонні події:

березень 1998 р.

Міністр закордонних справ України Г.Удовенко відвідав Малайзію у якості Голови 52-ої сесії Генеральної асамблеї ООН.

лютий 2002 р.

Заступник Державного секретаря МЗС України В.Єльченко відвідав Малайзію для проведення двосторонніх політичних консультацій.

серпень 2002 р.

Перший віце-прем’єр-міністр України О.Дубина здійснив офіційний візит до Малайзії.

18-20 грудня 2002 р.

Офіційний візит Міністра закордонних справ Малайзії С.Албара в Україну.

13-16 липня 2003 р.

Прем’єр-міністр Малайзії Махатхіра Мохамад здійснив офіційний візит в Україну, відвідавши Київ, Одесу та Крим.

24-25 лютого 2003 р.

Перший заступник міністра закордонних справ В.Єльченко відвідав Куала-Лумпур для участі в роботі XII самміту Руху Неприєднання.

24 січня 2008 р.

У рамках Всесвітнього економічного форуму відбулася зустріч Президента України В.Ющенка та Прем’єр-міністра Малайзії А.Бадаві (м.Давос, Швейцарія).

27-28 травня 2008 р.

Заступник міністра закордонних справ О.Купчишин здійснив робочий візит до Малайзії.

5 грудня 2011 р.

Міністр закордонних справ України К.Грищенко зустрівся з Міністром закордонних справ Малайзії А.Аманом, під час  Міжнародної конференції з питань Афганістану (м. Бонн, ФРН).

21-23 липня 2014 р.

Міністр закордонних справ Малайзії Аніфа Аман відвідав з робочим візитом Україну у зв’язку з падінням літака «Малайзійських авіаліній», рейс МН17, 17 липня 2014 року на Донбасі.

25 вересня 2014 р.

В рамках 69-ї сесії ГА ООН відбулася зустріч між Прем’єр-міністром України А.Яценюком та Прем’єр-міністром Малайзії Наджібом Тун Разаком.

29 вересня 2015 р.

В рамках зустрічі керівництва держав-учасниць Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН-17 відбулася зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром Малайзії Наджибом Тун Разаком.

03-05 серпня 2016 р.

Офіційний візит Президента України П.О.Порошенка до Малайзії.

04 серпня 2016 р.

Зустріч Міністрів закордонних справ України та Малайзії, П.А.Клімкіна та Аніфи Амана (в рамках візиту Президента України до Малайзії).

20 вересня 2017 р.

Зустріч Міністрів закордонних справ України та Малайзії у рамках 72-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк) з метою підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом Австралії, Урядом Королівства Бельгія, Урядом Малайзії, Урядом Королівства Нідерландів та Урядом України щодо політичної підтримки кримінального переслідування винних у збитті літака рейсу МН17 17 липня 2014 року.

Малайзія була однією з перших країн, які визнали незалежну Україну у 1992 році. 3 березня 2012 року обидві країни відзначили 20-ти річчя встановлення двосторонніх відносин. Протягом останніх двох десятиліть, Україна та Малайзія налагодили дружні двосторонні відносини та взаємовигідне співробітництво у рамках міжнародних організацій, передусім в ООН та її спецустановах.

У 2003 році, колишній Прем’єр-міністр Малайзії Махатхір Мухамад відвідав Україну з офіційним візитом. Під час візиту відбулися переговори Махатхіра Мохамада з Президентом України Л.Д.Кучмою та з Головою Верховної Ради України В.М.Литвиним. Малайзійська делегація відвідала м.Одесу та Автономну Республіку Крим.

Головним політичним підсумком цього візиту стало започаткування двостороннього політичного діалогу на найвищому рівні, початок активної фази українсько-малайзійських взаємин, визначення їх перспективних напрямків у торговельно-економічній, науково-технічній, військово-технічній та гуманітарній сферах.

24 січня 2008 року, у рамках Всесвітнього економічного форуму відбулася зустріч Президента України В.А.Ющенка та Прем’єр-міністра Малайзії Абдулою Ахмадом Бадаві (м.Давос, Швейцарія).

Крім того, відбулося два візити на рівні Міністрів закордонних справ: у квітні 1998 року Малайзію відвідав Г.Й.Удовенко, а в грудні 2002 року в Україні побував Сайед Хамід Албар.

5 грудня 2011 року, під час Міжнародної конференції з питань Афганістану (м. Бонн, ФРН) відбулась зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ Малайзії А.Аманом.

13-15 березня 2013 року було проведено двосторонні політичні консультацій між МЗС України та МЗС Малайзії, основною темою яких стала необхідність посилення двостороннього діалогу на високому та найвищому рівнях між двома країнами.

21-23 липня 2014 року, Міністр закордонних справ Малайзії Аніфа Аман відвідав з робочим візитом Україну у зв’язку з падінням літака «Малайзійських авіаліній», рейс МН17, 17 липня 2014 року на Донбасі. В рамках візиту відбулася зустріч А.Амана з Президентом України П.О.Порошенком, Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним та Віце-прем’єр-міністром України, Головою державної комісії з розслідування причин катастрофи Boeing 777 «Малайзійських авіаліній» В.Б.Гройсманом.

25 вересня 2014 р. в рамках 69-ї сесії ГА ООН відбулася зустріч між Прем’єр-міністром України А.П.Яценюком та Прем’єр-міністром Малайзії Наджібом Тун Разаком, під час якої були обговорені питання пов’язані з проведенням розслідування падіння літака «Малайзійських авіаліній», рейс МН17, на Донбасі, а також ситуація в Україні.

8-9 жовтня 2014 р. Україну відвідала представницька делегація на чолі з Міністром оборони Малайзії Хушаммуддіном Хусейном, який провів зустрічі з Віце-Прем’єр-міністром, Головою державної комісії з розслідування падіння літака «Малайзійських авіаліній», рейс МН17, В.Б.Гройсманом, Міністром закордонних справ П.А.Клімкіним, Міністром оборони та заступником Міністра оборони України.

29 вересня 2015 року в м. Нью-Йорк під час ГА ООН відбулась зустрічі очільників держав-учасниць Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН-17, в якій взяли участь, зокрема, Президент України П.О.Порошенко та Прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Тун Разак.

3-5 серпня 2016 р. Президент України П.О.Порошенко здійснив перший в історії офіційний візит Глави Української держави до Малайзії візит до Малайзії (м.м. Путраджая та Куала-Лумпур). В рамках візиту Президент України провів зустрічі та переговори з Прем'єр-міністром Малайзії Наджибом Тун Разаком (віч-на-віч та в розширеному форматі), Міністром оборони Хішамуддіном Хусейном, відвідав національну нафтогазову компанію Малайзії Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS), штаб-квартиру корпорації MATRADE де виступив перед представниками малайзійських та українських компаній (більше 150 учасників з понад 60 компаній та організацій) у рамках роботи дводенного українсько-малайзійського бізнес-форуму.

20 вересня 2016 року в м. Нью-Йорк під час 71-ї сесії ГА ООН відбулась зустрічі Міністрів закордонних справ держав-учасниць Спільної групи з розслідування авіакатастрофи літака МН-17, в якій взяли участь, зокрема, Міністри закордонних справ України П.А.Клімкін та Малайзії Аніфа Аман.

20 вересня 2017 року в м. Нью-Йорк під час 72-ї сесії ГА ООН Міністрами закордонних справ підписано Меморандум про взаєморозуміння між Урядом Австралії, Урядом Королівства Бельгія, Урядом Малайзії, Урядом Королівства Нідерландів та Урядом України щодо політичної підтримки кримінального переслідування винних у збитті літака рейсу МН17 17 липня 2014 року.